Dobrý deň!

V prvom rade vám chceme vysloviť veľké ĎAKUJEME za prejavený záujem o pomoc ľuďom z Ukrajiny. Čítame pozorne všetky maily, ktoré prichádzajú. Najdôležitejšie správy dňa a potreby komunikujeme práve týmto infomailom (pomocukrajine@saleziani.sk).

Ubytovanie: Formulár na poskytnutie ubytovania nájdete tu (https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdjEnExnfihwp2L3hDO8BDpRwdmuhqKWezLMe_NjAIIrgN7wA/viewform?usp=sf_link)

Ľvovskí chlapci na výlete

Chlapci z Ľvova sa vybrali tento víkend na výlet do hôr, do jaskyne (Demänovská jaskyňa slobody) a do kúpeľou (Bešeňová). Spolu s niektorými bratmi z oratórií (z 5 stredísk) kde sú ubytovaní a animátormi-dobrovoľníkmi prežili krásny deň v prírode.

Otec Mykhailo, SDB na svojej ceste do UA, odprevadil do Ľvova štyroch starších chlapcov z Ľvova (ubytovaných na rôznych miestach Slovenska), aby im dal možnosť ukončiť štúdium na Ukrajine.

Humanitárna pomoc

Od pondelka 23. mája je don Peter Jacko, SDB na ceste na Ukrajine (Ľvov), aby sa osobne ubezpečil a videl kde a akým spôsobom prebieha distribúcia humanitárnej pomoci, sklad a aby sme ešte lepšie porozumeli konkrétnym potrebám ukrajincov. Po návrate sa podelí o svoje zážitky a poznatky a my budeme môcť pomáhať ešte lepšie. Okrem iného sa stretne aj s našimi spolubratmi z Ukrajiny.

Prijímanie utečencov AU v saleziánskych strediskách na Slovensku

Saleziáni kúpili auto pre stredisko Žilina, ktoré ubytováva UA chlapcov a potrebuje denne zabezpečiť rozvoz chlapcov do škôl, na poobedné aktivity a na odvoz k lekárom či iné.

Auto bolo financované z účtu finančnej podpory darcov. Ešte raz všetkým ďakujeme 🙂

STAŇ SA DOBROVOĽNÍKOM PRE UKRAJINSKÉ DETI A MLÁDEŽ AJ TY

Pozývame ťa! Pridaj sa k pomoci našich animátorov a staň sa dobrovoľníkom pre ukrajinské deti a mládež. Stačí, ak sa zaregistruješ cez tento formulár a vyberieš si, ktorý deň je pre teba vhodné dochádzať.

Doterajší výsledok je okolo 60/100 zabávajúcich sa detí, ktoré sa veľmi radi pripájajú k programu dobrovoľníkov 🙂

SKÚSENOSTI DOBROVOĽNÍKOV

„Tento projekt bol pre mňa veľkým pozvaním a cítila som, že ma k nemu volá Boh. Bolo to pre mňa veľmi príjemne strávené obdobie. Veľmi som sa tešila, keď som videla úsmevy detí a nielen ich, ale aj detí.“ úsmevy matiek.“

„Cítil som, že to, čo sme tam robili, malo zmysel. Zažil som aj veľmi zábavné chvíle. Osobne som bol prekvapený, s akou zábavou mali ťahať za nitky.“

„Nevedel som presne, do čoho idem a priznám sa, že predtým som sa bál jazykovej bariéry, že nebudem vedieť, čo mám robiť. Nevedel som, čo mám od toho všetkého očakávať. Ale túžba Pomôcť a dať deťom trochu voľného času zvíťazilo nad všetkými strachmi.“

UA utečenci – čo sa robí v saleziánskych strediskách na Slovensku

V saleziánskych oratóriach (Bratislava, Žilina, Prešov, Poprad, Dubnica nad Váhom a iných) sa dobrovoľníci a animátori snažia postarať o ukrajinskú mládež a deti počas poobedných hodín a cez víkendy. Spoločne s mládežou saleziánskej komunity organizujú športové dni, vychádzky do prírody alebo spoločenské hry. Takáto neúnavná „práca“ našich mladých ľudí trvá už viac ako 3 mesiace a dáva nám pochopiť, koľko obetavosti, trpezlivosti a vytrvalosti títo mladí ľudia v sebe majú. Bez tejto rutiny a každodenného života by bol pobyt ľvovských detí len jednoduchým ubytovaním bez toho najdôležitejšieho: pocitu prijatia a priateľstva.

Modlitba – Nádej pre Ukrajinu

Toto je forma pomoci, ktorej účinnosť nevieme odmerať, ale je veľmi veľmi dôležitá!!!

Mária Pomocnica kresťanov, oroduj za nás!

Finančná pomoc

Cez túto stránku nám môžete poskytnúť dar, ktorý s vďakou využijeme na pomoc ľuďom z Ukrajiny, o ktorých sa staráme a na podporu potrieb Saleziánskej rodiny priamo na Ukrajine (https://ukrajina.saleziani.sk/).

Darovať môžete aj cez PayPal: PayPal.Me/salezianiukrajine

alebo prevodom na náš účet:
IBAN: SK08 1100 0000 0026 2985 2138
Variabilný symbol: 012022

QR kód:

Vaši
Andrej Kňaze SDB, Maroš Peciar SDB a Aneta Horváthová

Predchádzajúce infomaily nájdete na našej stránke.