Dobrý deň!

V prvom rade vám chceme vysloviť veľké ĎAKUJEME za prejavený záujem o pomoc ľuďom z Ukrajiny. Čítame pozorne všetky maily, ktoré prichádzajú. Najdôležitejšie správy dňa a potreby komunikujeme práve týmto infomailom (pomocukrajine@saleziani.sk).

Ubytovanie: Formulár na poskytnutie ubytovania nájdete tu (https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdjEnExnfihwp2L3hDO8BDpRwdmuhqKWezLMe_NjAIIrgN7wA/viewform?usp=sf_link)

Dobrovoľnícka činnosť (pre UA mládež)

Prvé školenie dobrovoľníkov dopadlo výborne a mladí si tak mohli konfrontovať otázky s profesionálmi v oblasti psychológie, animátorstva a samozrejme aj duchovnú oblasť so saleziánom Stanom Hurbaničom.

STAŇ SA DOBROVOĽNÍKOM PRE UA DETI A MLÁDEŽ AJ TY! Viac info tu: https://fb.watch/d2p8u0VkJ-/

Zážitky dobrovoľníkov:

Asi pol hodinu som si hádzala loptu s takými tromi mladšími deťmi. Bolo to cele čo som robila a boli z toho úplne nadšené. Veľmi sa mi páčilo ze sa dokážu tešiť z takých maličkostí.

Pre MDD v štátnej ubytovni s UA odsťahovalcami sa dobrovoľníci rozhodli deťom venovať trochu svojho voľného času a doniesli zopár drobností (nálepky, keksíky a iné maličkosti). Deti mali z toho obrovskú radosť 🙂

Prípravy na leto v oratóriach

Príprava na letne tábory v oratóriach po celom Slovensku je už v plnom prúde a strediská plánujú – ako čo najlepšie nachystať čas a priestor pre všetky deti (zo Slovenska ale aj z Ukrajiny). Animátory a saleziáni tak spolu chystajú nielen hry a rôzne súťaže, ktoré majú deti najradšej, ale aj prepojenie a spoluprácu s ukrajinskými mladými a ich zapojenie do programu. Ako, kde a kedy vás budeme ešte informovať. Držme palce a podporme aj modlitbou túto nie ľahkú prípravu na leto.

Pocit vďaky chlapcov, ktorí sú ubytovaní v saleziánskych strediskách vyjadrili jedným videom: https://youtu.be/rU2eBpwyTHg

Spolubrat otec Oleh Ladnyuk na cestách po UA

Vďaka vašej podpore, milí dobrodinci, náš ukrajinský spolubrat má možnosť denne cestovať a donášať potrebný materiál a lieky do bombardovaných oblastí. Najbolestivejšie zážitky sú preňho tie, ktoré sa priamo dotýkajú bezmocných detí a nie je možné im ináč pomôcť ak nie práve týmto humanitárnym materiálom. Po cestách sa každodenne stretáva s obeťami násilia a zloby, ale silu čerpá priamo od ľudí dobrej vôle, (či už podporovateľov – finančných príspevkov, materiálom, dobrovoľníckou činnosťou alebo modlitbou). Ďakuje v mene mnohých Ukrajincov za vyjadrenú podporu ľuďom prichýlených v iných krajinách a starostlivosť v rôznych formách pomoci. Don Bosco – ochraňuj všetkých dobrovoľníkov humanitárnej pomoci!

Modlitba – Nádej pre Ukrajinu

Prosme, aby Duch Svätý sa stal prameňom jednoty medzi národmi, ktoré trpia vojnou.

Na to, aby sme robili dobre, treba mať trochu odvahy, treba ochotne pretrpieť každé pokorenie, nikoho neponižovať a vždy byť láskavý.“ (sv.Don Bosco)

Finančná pomoc

Cez túto stránku nám môžete poskytnúť dar, ktorý s vďakou využijeme na pomoc ľuďom z Ukrajiny, o ktorých sa staráme a na podporu potrieb Saleziánskej rodiny priamo na Ukrajine (https://ukrajina.saleziani.sk/).

Darovať môžete aj cez PayPal: PayPal.Me/salezianiukrajine

alebo prevodom na náš účet:
IBAN: SK08 1100 0000 0026 2985 2138
Variabilný symbol: 012022

QR kód:

Vaši
Andrej Kňaze SDB, Maroš Peciar SDB a Aneta Horváthová

Predchádzajúce infomaily nájdete na našej stránke.