Dobrý deň!

V prvom rade vám chceme vysloviť veľké ĎAKUJEME za prejavený záujem o pomoc ľuďom z Ukrajiny. Čítame pozorne všetky maily, ktoré prichádzajú. Najdôležitejšie správy dňa a potreby komunikujeme práve týmto infomailom (pomocukrajine@saleziani.sk).

Ubytovanie: Formulár na poskytnutie ubytovania nájdete tu (https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdjEnExnfihwp2L3hDO8BDpRwdmuhqKWezLMe_NjAIIrgN7wA/viewform?usp=sf_link)

Potreby

STAŇ SA DOBROVOĽNÍKOM PRE UA DETI A MLÁDEŽ AJ TY!

Prihlás sa na https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSe6T58-vhUKWQOHYlJfJEIEn7yPIX8oSO7YLDFOo9DKqrUxPA/viewform

Tento týždeň sa uskutočnili ďalšie dve školenia pre dobrovoľníkov 6.6. a 8.6.2022

Krátke video dobrovoľníkovhttps://www.youtube.com/watch?v=OwZs-kzrE5k

Dobrovoľníci sa opäť vybrali za UA deťmi do Gabčíkova, aby s nimi strávili chvíľku voľného času. Okrem hier sa snažia byť aj užitoční a každý v tom, čo vie sa snaží podať pomocnú ruku. Aj oprava bicyklíkov je jedna z prác, ktoré sa môže u toľkých deťoch vyskytnúť 🙂

Zážitky dobrovoľníkov:
Keď som vstúpila do areálu s vestou dobrovoľníka, hneď sa na mňa vrhli dve malé dievčatá a objali ma. Bola som tam prvýkrát, nepoznali ma, ani som nič neurobila, prosto len boli vďačné, že som prišla, že som o ne prejavila záujem.


Bol som prvýkrát v Gabčíkove a určite neľutujem, myslím, že je lepšie raz zažiť ako stokrát počuť. Keď sme prišli, deti sa s nami ihneď veľkolepo zvítali, mali veľkú radosť a mňa osobne veľmi dojalo, ako boli vďačné za každú maličkosť a s akým nadšením išli aj do úplne jednoduchých hier.

Výlet UA chlapcov z Hodov na Donovaloch

V pondelok, 6.6. sa chlapci spolu so saleziánmi (na čele s don Pavlom Degrom) vybrali na výlet na Donovaly, aby spolu prežili pekné chvíle oddychu obklopení krásnou prírodou a tichom. Myslíme, že chlapci si to veľmi užívajú, keďže sa im už skončila škola a konečne sa môžu venovať len oddychu a hrám (popri výučbe slovenského jazyka).

Žilina – zábava i práca

Ubytovaní chlapci v saleziánskom stredisku Žilina sa počas voľných dní venujú nielen hrám, ale naozaj pracne a ochotne pomáhajú pri údržbe areálu, v ktorom bývajú a študujú. Pre nich to ale nie je len práca, ale chvíle prežité s kamarátmi a dobrou náladou.

Festival Lumen 2022

Tohtoročný festival sa niesol v znamení podpory UA a to v podobe nočného osvetlenia a sfarbenia loga. Ako každý rok, tak aj po 30. krát sa mnoho mladých, (približne 6 000) malo možnosť zúčastniť na open air festivale a pri výbornej hudbe (koncertoch live) počúvať rôznych profesionálov počas workshopov, prednáškach, adoráciach a inom programe duchovného, kultúrneho, či vzdelávacieho charakteru.

Modlitba – Nádej pre Ukrajinu

„Pamätajte si, že to bude pre vás vždy pekný deň, keď sa vám podarí dobrom premôcť nepriateľa alebo získať priateľa“. (don Bosco)

Myslime v modlitbách na nášho spolubrata Miroslava Podstáveka, ktorý v sobotu, 11.6.22 príjme v Turíne (IT) diakonskú vysviacku.

Finančná pomoc

Cez túto stránku nám môžete poskytnúť dar, ktorý s vďakou využijeme na pomoc ľuďom z Ukrajiny, o ktorých sa staráme a na podporu potrieb Saleziánskej rodiny priamo na Ukrajine (https://ukrajina.saleziani.sk/).

Darovať môžete aj cez PayPal: PayPal.Me/salezianiukrajine

alebo prevodom na náš účet:
IBAN: SK08 1100 0000 0026 2985 2138
Variabilný symbol: 012022

QR kód:

Vaši
Andrej Kňaze SDB, Maroš Peciar SDB a Aneta Horváthová

Predchádzajúce infomaily nájdete na našej stránke.