Dobrý deň!

V prvom rade vám chceme vysloviť veľké ĎAKUJEME za prejavený záujem o pomoc ľuďom z Ukrajiny. Čítame pozorne všetky maily, ktoré prichádzajú. Najdôležitejšie správy a potreby komunikujeme práve týmto infomailom (pomocukrajine@saleziani.sk).

Ubytovanie: Formulár na poskytnutie ubytovania nájdete tu (https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdjEnExnfihwp2L3hDO8BDpRwdmuhqKWezLMe_NjAIIrgN7wA/viewform?usp=sf_link). Máme veľa prosieb zo strany UA ľudí , najmä UA mamičiek s deťmi, ktoré hľadajú ľudí ochotných ich ubytovať na dlhšiu dobu a to hlavne v Košiciach a Prešove (našli si tam prácu a deti školy a nemajú kde bývať).

Podarilo sa

Naše saleziánske stredisko Miletičova v Bratislave navštívil v pondelok, 9.5. otec Mykhailo, ktorý sa chcel osobne poďakovať za pomoc, ktorú dostáva práve od nás zo Slovenska vo forme financií, humanitárnej pomoci a všetkého potrebného. Nezabudol sa poďakovať aj za dobrosrdečnosť ľudí k ľvovským sirotám. Je na cestách a odnesie späť do UA materiálnu pomoc pre ich 15 chlapcov a 80 malých detí z rôznych sirotincov, ktoré sú momentálne ubytované u nich (Ľvov – Centrum rodiny). Link na video-poďakovanie:

Novootvorené MATERSKÉ CENTRUM v BA pre UA maminy s deťmi 0-3

V piatok 6.5. sa v orátóriu v Bratislave (Miletičova) zaplnil priestor s UA mamičkami a deťmi, ktoré využili možnosť prísť do nového oratória a stráviť čas spolu so slovenskými ochotnými mamami, ktoré to pre nich zorganizovali. Link na reportáž (min 9:45)

https://www.ta3.com/relacia/24210/ukrajinske-spravy-zo-6-maja

Celoslovenské saleziánske futbalové finále CFF KAMA 2022

6. až 8. mája sa uskutočnil v Saleziánskom mládežníckom stredisku v Banskej Bystrici futbalový turnaj. Okrem chlapcov zo saleziánskych stredísk sa zúčastnili aj ukrajinskí chlapci, ktorí boli súčasťou tímu strediska Miletičova (BA) a okrem zábavy, priateľstva a dobrej nálady, priniesli aj víťaznú trofej 🙂

Detské centrum v Poprade pre UA deti

Novootvorené detské centrum v Poprade pre UA detičky sa zapĺňa a už 18 detí (a mamičiek 🙂 sa teší a využíva túto možnosť. Viac sa dočítate v nasledujúcej správe: https://caritas.sk/denne-detske-centrum-v-poprade/

Iniciativa Charity – batôžky pre UA deti

Preposielame inicitívu Charity, ktorá usporiada zbierku detských ruksakov pre pomoc UA deťom. V nasledujúcej prílohe sa dočítate viac:

Výlet ľvovských chlapcov na hrad

Ľvovskí chlapci z Detského centra, ktorí sú momentálne ubytovaní na východnom Slovensku v saleziánskych strediskách a rodinách sa vybrali na celodenný výlet na Spišský hrad a okolie. Táto akcia sa podarila aj vďaka účelovo viazanému príspevku jedného dobrodincu. Chlapci spolu so saleziánmi a UA opatrovateľkami prežili krásny deň plný zážitkov a zábavy. Ďakujeme za spoluprácu 🙂

Modlitba – Nádej pre Ukrajinu

Toto je forma pomoci, ktorej účinnosť nevieme odmerať, ale je veľmi veľmi dôležitá!!

Mladí a deti sa môžu zapojiť do celoslovenskej kampane a zostaviť tak plnú hviezdnu oblohu dobrých skutkov – HVIEZDY DO TMY Tu na webe

Finančná pomoc

Cez túto stránku nám môžete poskytnúť dar, ktorý s vďakou využijeme na pomoc ľuďom z Ukrajiny, o ktorých sa staráme a na podporu potrieb Saleziánskej rodiny priamo na Ukrajine (https://ukrajina.saleziani.sk/).

Darovať môžete aj cez PayPal: PayPal.Me/salezianiukrajine

alebo prevodom na náš účet:
IBAN: SK08 1100 0000 0026 2985 2138
Variabilný symbol: 012022

QR kód:

Vaši
Andrej Kňaze SDB, Maroš Peciar SDB a Aneta Horváthová

Predchádzajúce infomaily nájdete na našej stránke.